تبلیغات
(( طلبه پاسخگو )) - آیا الگوی زنان امروزی حضرت زهرا سلام الله علیها می باشد؟
پرسش:
---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
زینب: سلام حاج اقا
خوبید؟ سلامتید؟
راستش سوالی که شاید برای من و خیلی از دخترا و خانمها باشه این هست که نگاه حضرت فاطمه نسبت به زنها چی هست؟ حضرت زهرا که سیده دو عالمه بهترین زن تو نظرش کیه؟
حاجی مثلا منی که دخترم خیلی موقع ها نمیدونم چه کاری برای منی که زنم درسته و چه کاری غلط؟
چقدر تو جامعه باید باشم؟
بودنم تو جامعه بهتره یا تو خونه؟
کار برای من دختر یا زن در بیرون خونه خوبه یا نه؟
اگه اره مثلا چه کارهایی؟؟
حاجی خیلی دلم میخواد زندگی حضرت زهرا رو اونم تو خونش رو بدونم اما خیلی مطالب درموردش کمه....خیلی...
یا هرکدوم از بهترین زنای دنیا
میشه شماکمک کنید؟ اگه وقت داشته باشید یه جواب این سوال یه پست بشه البته اگه صلاحه چون دوست دارم مفصل باشه و نظر بقیه رو هم بدونم
ممنون حاج اقا
تشکر یا علی


پاسخ:
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------
سلام و عرض ادب
ممنونم شکر خدا خوبم.ببخشید اگر جواب کمی دیر شد.
میدونید آنچه که مشخص است و حضرت زهرا سلام الله علیها هم یقینا همین را مد نظر دارد این می باشد که بهترین زن همان است که همچون خود حضرت باشد. یعنی شما نگاه کنید حضرت چگونه در اجتماع حضور پیدا می کردند؟،چگونه با پدر و مادر برخورد می کردند؟،چگونه تقوی پیشه می کردند؟،چگونه با نامحرم برخورد می کردند؟،چگونه با شوهر و فرزندان رفتار می کردند؟ حجابشان چگونه بوده است؟ و ... شما هم همانگونه باشید.نسبت به این موارد که ما به اندازه کافی روایت و نقل های تاریخی داریم.
ما اگر خوب سیره حضرت رو مطالعه کنیم همه چیز دستمون میاد و مطمئنا الگو برای همه زنان در همه دوران است چون متاسفانه عده ای کج فهم اینگونه می گویند که خانم دیگر برای زنان امروزی نمی تواند الگو باشد و حال حرف غلطی می زنند و حضرت الی یوم القیامه برای زنان خوب و پاک دامن الگو می باشد.
ببینید مسلما اصل اولی بر این است که زن در خانه باشد و به تربیت فرزند خود برسد و یا عفت پیشه کند برای آینده و حضور در اجتماع دیگه بستگی به ظرفیتش دارد اگر می داند که با رفتن به اجتماع گناه نمی کند و فریب دوست و ... را نمی خورد برود در کاری که تنها و تنها در محیط زنان است ایرادی ندارد،اما اگر با رفتن به بیرون حجابش عوض می شود و گرفتار مانتو های آنچنانی با آرایش های ضعیف یا قوی می شود و یا شاغل که می شود آنقدر غرق در کار می شود که فرزند و شوهر را فراموش می کند مسلما حضورش در بیرون از منزل به صلاح نیست.
متاسفانه ارزش ها امروزه برای زنان ما عوض شده است و خانم ها فکر می کنند بودن در خانه برای آنها بی ارزشیست و تحقیر آنان می باشد و حال اینگونه نیست.امروز بیشترین فسادها و طلاق ها بخاطر حضور زنان در امکانی است که لزومی به بودنشان نیست،بسیاری از رابطه های زنان شوهر دار با مردان دیگر بخاطر همین مسئله است که بخاطر نارحت نشدن دوستان فاکتور میگیرم و توضیح و موارد بیشمار آن رو عرض نمی کنم.چقدر از جوانان پسر و مردان ما بیکار هستند چون زنان با کمترین حقوق قبول می کنند و مشغول به کاری می شوند و حال این کار رو باید یک مرد انجام دهد.
حتما شنید وقتی حضرت با امیرالمومنین ازدواج کردند برای تقسیم کار پیش رسول خدا(ص)رفتند که حضرت فرمودند کار خانه برای دخترم و کار بیرون برای عل(ع) که حضرت زهرا فرمود:کسی نمی‌داند من چقدر خوشحال شدم از اینکه رسول خدا مرا از معاشرت با مردان بازداشت.
روح اسلام از رابطه زن و مرد از دیدگاه چند روایت در جامعه بیزار است و هرگز محیط‏‌های مختلط را تجویز نمی‏ کند؛ چون همانطور که گفتم اختلاط زن و مرد باعث بروز فساد می‏ شود. لذا تا آنجا که ممکن است باید کار زنها در منزل و کار مردان در خارج منزل باشد.
امروزه هم بستر برای خانم ها برای کار در منزل هست که نمونه ای زیادی دارد و خود بهتر می دانید.
اما زنانی که متاهل هستند چقدر به سیره حضرت عمل می کنند؟ و ... در این زمینه حرف برای گفتن زیاد دارم اما بماند که خود خطبه ای شقشقیه می باشد.

بقیه حرفا بمونه در نظرات که جواب طولانی نشه و هر نقدی هست و ایرادی ما حاضریم بشنویم.

امروز(91/2/18) رفته بودم نمایشگاه کتاب در تهران،جدای از اینکه اصلا کیفیت نداشت، کلی غصه خوردم برای خانم هایی که شده بودند ابزار فروش اجناس،حتما بعضی از دوستان رفتند و دیدند، خانم هایی با آرایش غلیظ و پوشش بسیار بد، شده بودند فروشنده تا مشتری بیشتری جذب بشوند برای خرید بعد ادعا دارند این یعنی ارزش قائل شدن برای زن.جا داره خون گریه کنیم.
طبقه بندی: انسان شناسی، 
برچسب ها: حضرت زهرا، سیره حضرت زهرا، الگو برای زنان، الگوی دختران، تقسیم کار حضرت رسول، کار در منزل، حضور در اجتماع، حضور زنان در اجتماع، آفت حضور زنان در جامعه، تقسیم کار زن و مرد، رفتار زن و شوهر، بهترین زن، زن نمونه در اسلام، زنان نمونه، زنان و اجتماع، حجاب، بهترین حجاب، فساد در زنان، رابطه زنان متاهل با نامحرمان، زنان فاسد، نگاه اسلام به زن، حقوق زن در اسلام، رابطه نا مشروع، فساد در اجتماع، زن و جامعه،
به اشتراک گذاری:
داغ کن: داغ کن - کلوب دات کام
نوشته شده در تاریخ چهارشنبه 23 فروردین 1391 توسط طلبه پاسخگو
نمایش نظرات 1 تا 30