تبلیغات
(( طلبه پاسخگو )) - چرا خداوند موجودی را كه خلق كرده نابود می‏كند؟

پرسش:

چرا خداوند موجودی را كه خداوند خلق كرده است (مثل انسان) به دست خود نابود می ‏كند؟

پاسخ:
مرگ، نه نابودی نردبان زندگی ابدی است؛ یعنی انسان با مرگ از زیستن در این جهان محدود، به سرای جاویدانی قدم می‏گذارد كه هیچگونه ناراحتی در آن نیست.
بدیهی است كه این امر، خود نسبت به انسان لطف بزرگی است. علاوه بر این، اگر مرگ نبود، مشكلات زیادی به وجود می‏آمد؛ مثلاً هر شخصی هزاران پدر سالخورده و از كار افتاده داشت كه باید زندگی آنان را اداره كند. بدیهی است كه این مشكل بزرگ اجتماع را می‏كرد، به طوری كه تمام استعداد و نبوغ افراد صرف حل مسائل و مشكلات شخصی و خانوادگی می‏شد و مردم دیگر نمی‏توانستند بیرون از این دایره محدود به ترقیات مادی و معنوی برسند.
خوشا آن كه با انجام اعمال نیك در دنیا، خود را برای استفاده از نعمت‏های بی‏شمار الهی در سرای جاوید آماده قرآن كریم در این باره می‏فرماید:
«تَحیَّتُهم یَوم یَلْقَونه سَلامٌ وَاَعَدّلهم أجْراً كَریمَاً؛ احترام نیكوكاران روزی كه به لقاء الله می‏رسند سلام و امنیت و بشارت است و خداوند برای آنان اجر كریم آماده فرموده»(12)


12) احزاب، 43 .
طبقه بندی: آفریدگار و آفرینش، 
برچسب ها: مردن انسان به دست مخلوق، سوره احزاب ایه 43، فواید مرگ، نردبان زندگی، لطف خداوند در همه امور، چرا خداوند موجوداتش را نابود میکند؟ چرا میمیریم؟، مرگ به چه معنا، چرا خدواند خلقمان میکند سپس نابودمان میکند؟، نابود کردن زندگی انسان به دست خدا، مردن، حکمت مرگ، فلسفه مرگ، زیستن و مردن، حیاه و ممات،
به اشتراک گذاری:
داغ کن: داغ کن - کلوب دات کام
نوشته شده در تاریخ جمعه 12 آذر 1389 توسط طلبه پاسخگو