تبلیغات
(( طلبه پاسخگو )) - منظور از ما رایت الا جمیلا ؟
 پرسش:
---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
نجوا:
سلام علیكم
استاد رسیدن ماه محرم رو خدمت شما تسلیت عرض می كنم.
از اینكه شاگردتون رو از یاد نبردید ممنونم.
خدا به همه شاگردها از این استادها بدهد.
الهی آمین
یه سوال؟
منظور حضرت زینب (س) از اینكه فرمودند غیر از زیبایی در سرزمین كربلا چیزی ندیدم چه بود؟
چرا حتی وقتی خداوند به امام حسین (ع) فرمود كه اگر می خواهی گروهی از فرشتگان و جنیان را به كمكت بفرستم چرا امام حسین قبول نكرد؟
امكان داره در مورد عشق بازی امام حسین(ع) كمی بیشتر توضیح بفرمایید؟
یاعلی

پاسخ:
--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
سلام علیکم
ممنونم از حضورتون.بنده هم تسلیت عرض میکنم.
شما استادید و ما هم شاگرد.لطف و تواضع می فرمایید.
بنده مختصر جواب میدم سوالات رو.
منظور از اینکه فرمود جزء زیبایی ندیدم اینه که چون همه اینها برای خدا بوده و می دانم که خدا راضی است و خشنود است پس این مشکلات زیبا هستند چون خدا راضیست و برای اوست.و اینکه این شکست به ظاهر در واقع پیروزی است.


اینکه چرا امام حسین از جنیان کمک نخواست چون خواست از طریق طبیعی بجنگد و نخواست از غیب کمک بگیرد.

شیخ مفید به سند خود از امام صادق (ع) این نکته را نقل کرده است زمانی که امام حسین (ع) از مدینه حرکت فرمود، گروهی از ملائکه برای پیشنهاد کمک خدمت آن حضرت آمدند و گروه هایی از مسلمانان و شیعیان جن برای کمک آمدند اما حضرت در پاسخ جنیان فرمود:خدا به شما جزای خیر دهد من مسؤول کار خود هستم و محل و زمان قتل من نیز مشخص است . جنیان گفتند اگر امر شما نبود همه دشمنان شما را می کشتیم . حضرت در پاسخ فرمود:«ما بر این کار از شما تواناتریم اما چنین نمی کنیم تا آنها که گمراه می شوند با اتمام حجت باشد و آنها که راه حق را می پذیرند با آگاهی و دلیل آشکار باشد» ( بحارالانوار، ج 44، ص 330).

اما در مورد عشق بازی با امام حسین عرض کنم که شما هر چقدر بیشتر خود سازی کنید و مراقب نفس خود باشید این حس رو بیشتر احساس می کنید.

وقتی که انسان پاک باشد و معرفت به امام حسین بیشتر شود عاشق او خواهد شد و وقتی که عاشق شد همه چیرش امام حسین می شود که ما در تاریخ این طور افرادی داریم.مثل رسول ترک که داستانش جالب است و حتما شنیدید.شما زندگی نامه رسول ترک رو بخونید اونموقعه می فهمید عشق بازی یعنی چی.یا بعضی از بزرگان دیگر.
طبقه بندی: پرسش و پاسخ دین پژوهی، 
برچسب ها: حضرت زینب (س)، كربلا، زیبایی، خداوند، امام حسین (ع)، فرشتگان، جنیان، عشق بازی، غیب، شیخ مفید، امام صادق (ع)، مدینه، ملائکه، مسلمانان، شیعیان، قتل، دشمنان، حجت، خود سازی، نفس، معرفت، عاشق، رسول ترک، سند، اتمام حجت، تاریخ، بزرگان، حس،
به اشتراک گذاری:
داغ کن: داغ کن - کلوب دات کام
نوشته شده در تاریخ شنبه 2 بهمن 1389 توسط طلبه پاسخگو