تبلیغات
(( طلبه پاسخگو )) - یک شبه از اهل سنت

پرسش:


در بحث غدیر خم،‌ اهل سنت این بحث را مطرح می كنند دور از ذهن است كه 120 هزار نفر شركت كننده در روز 18 ذی الحجه همه فراموش كنند وصیت پیامبر( را، و از این جهت مورد شبهه قرار می دهند.چه پاسخی دارید؟

پاسخ:

همانطور كه مرقوم فرموده اید، حدیث غدیر از احادیث متواتری است، كه احدی نمی تواند در صدور آن از پیامبر اكرم( تردید كند. تا آنجا كه نویسنده محقق، علامه امینی، در كتاب معروف "الغدیر" این حدیث را از صد وده نفر از صحابه و یاران پیامبر( ، و از سیصد و شصت دانشمند و كتاب معروف اسلامی، نقل كرده است.
اما مسأله اصلی اینست كه اختلاف بنیادین شیعه و سنی، به نحوه نگرش آنها به معنای امامت بر می گردد. از نظر شیعه، امام چنانكه از عنوانش پیداست، به معنی پیشوا و رهبر مسلمان است. و در اصول عقاید شیعه، امام معصوم به كسی گفته می شود، كه در همه چیز جانشین پیامبر( است. با این تفاوت كه پیامبر مؤسس مكتب می باشد، و امام حافظ و پاسدار مكتب است؛ بر پیامبر وحی نازل می‌گردد، ولی بر امام نه؛ او تعلیماتش را از پیامبر( می گیرد، و دارای علم فوق العاده ای است. از نظر شیعه، امام معصوم تنها به معنی رهبر حكومت اسلامی نیست، بلكه رهبری معنوی و مادی، و ظاهری و باطنی، و خلاصه رهبری همه جانبه جامعه اسلامی را برعهده دارد. او پاسداری از عقاید و احكام اسلامی را بدون هیچگونه اشتباه و انحراف، بر عهده دارد؛ و بندة برگزیده خداست.

طبقه بندی: مذهب تشیع، 
برچسب ها: غدیر.اهل سنت.غدیرخم.امیرالمومنین.18ذی الحجه،
به اشتراک گذاری:
داغ کن: داغ کن - کلوب دات کام
نوشته شده در تاریخ چهارشنبه 26 آبان 1389 توسط طلبه پاسخگو